بهترین موسسه آیلتس مشهد

در این مقاله بهترین موسسه آیلتس مشهد را معرفی می نماییم. آزمون IELTS به گونه ای طراحی شده که میزان آمادگی متقاضیان ادامه تحصیل و یا زندگی در کشورهای انگلیسی زبان را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

برهمین مبنا در شهرهای مختلف کشور عزیزمان مراکز برگزار کننده دوره های آمادگی آیلتس و همینطور سنترهای متعددی جهت برگزاری آزمون ایجاد شده است.

در این میان، اگر شما هم مانند بسیاری از داوطلبین آزمون  IELTS در شهر مشهد سکونت دارید و به دنبال بهترین کلاس آیلتس در مشهد هستید، طبیعی است که با وجود مراکز متعدد برگزار کننده آزمون، دچار ابهام و سردرگمی شوید.

در این مقاله با استفاده از دانش و تجربه چندین ساله اساتید آزمون آیلتس موسسه ….، از معیارهای بهترین موسسات آیلتس تا نحوه اعتراض به نتیجه آزمون را مورد بررسی قرار می‌دهیم

و تمامی مواردی که قبل از ثبت نام در دوره های آموزشی و آزمون، باید مطلع باشید را توضیح خواهیم داد.برترین موسسه و کلاس آیلتس در مشهد

بهترین کلاس آیلتس در مشهد

شرکت در دوره های آمادگی IELTS با هدف ادامه تحصیل و یا مهاجرت به سایر کشورهای انگلیسی زبان صورت می‌گیرد. بر همین اساس، آزمون آیلتس در دو سبک مختلف جنرال و آکادمیک برگزار می‌شود که در پاراگراف های بعدی، بیشتر به آن اشاره خواهیم کرد.

با توجه به هدفی که از شرکت در این آزمون ارزشمند و معتبر بین المللی دارید، می‎توانید در کلاس های آنلاین و یا حضوری موسسه … شرکت کنید، با بهترین منابع آزمون آشنا شوید و همچنین آزمون‌های شبیه سازی شده آیلتس را بگذرانید.

به این نحو، درصد موفقیت خود و کسب نمره بالا در آزمون را افزایش می‎دهید و از پشتیبانی مدرس و پرسنل بهترین موسسه آیلتس مشهد نیز، جهت کاهش سطح استرس ناشی از آزمون برخوردار خواهید شد.

بهترین موسسه و کلاس آیلتس در مشهد

کادر مجرب و اساتید ما در … مشاوره و نکات لازم جهت شرکت در دوره موردنظرتان برای حضور در بهترین کلاس آیلتس مشهد را ارائه می‎کنند.

به این صورت که باتوجه به سطح زبان انگلیسی‌تان، ابتدا توسط کارشناس آموزش بخش آیلتس، تعیین سطح خواهید شد.

سپس با ملاک‌هایی که برای گذراندن دوره آمادگی آیلتس دارید، دوره‌های Pre-IELTS، دوره حضوری، آنلاین، مدرس خصوصی خانم یا آقا به شما معرفی می‌شوند.

در ادامه، شایع ترین و پرتکرارترین سؤالات داوطلبین این آزمون مهم را جمع آوری کرده و به همه آن‌ها پاسخ می‌دهیم تا در شناخت هرچه بیشتر IELTS به متقاضیان و زبان آموزان، گام برداریم.

ویژگی‌های بهترین استاد کلاس آیلتس در مشهد

متأسفانه روز به روز بر تعداد مدرسین زبان انگلیسی که ادعا می‎کنند مدرس آیلتس نیز هستند، افزوده می‎شود.

اما واقعیت این است که گذراندن کلاس آیلتس در برترین موسسه و کلاس آیلتس در مشهد هم مانند سایر شهرهای دیگر، نیازمند بررسی و دقت در رزومه، تجربه و توانمندی‌های استاد کلاس است.

در این‌که تدریس در سطوح پبشرفته زبان انگلیسی یک تخصص محسوب می‌شود شکی نیست. اما تدریس آیلتس کاری کاملا تکنیکال و تخصصی است.ویژگی‌های بهترین استاد کلاس آیلتس در مشهد

توصیه ما این است که پیش از ثبت نام، اطمینان کامل پیدا کنید که استاد آیلتس آن مرکز خودش در چنین آزمونی شرکت کرده و نمره قابل قبولی نیز، به دست آورده باشد.

زیرا فتح یک قله مرتفع با مربی که هنوز آن قله را فتح و تجربه نکرده، کاری پر ریسک است.از دیگر فاکتورهایی که بر اساس آن می‌توانید تشخیص دهید استادی که در کلاسش شرکت می‌کنید، فردی با تجربه می‎باشد و از دانش و مهارت بالایی برخوردار است؛

تعداد زبان آموزان و شاگردان موفق او در آزمون آیلتس است.

با توجه به همه نکاتی که راجع به یک استاد خوب آیلتس بیان کردیم، می‌توان گفت که چنین فردی:

 • تجربه تدریس در تمام سطوح آیلتس را دارد.
 • به صورت مستمر در دوره‌های آموزش Teaching شرکت می‌کند.
 • نمره‌ای بالا در آزمون آیلتس کسب کرده است.
 • کاملا اهل مطالعه و آپدیت کردن مهارت‌های تدریس خود است.
 • رزومه ای مشخص از مدرک تحصیلی تا چگونگی فعالیت در مراکز مختلف زبان انگلیسی را دارا است.
 • در هر 4 مهارت زبان انگلیسی متبحر و ممتاز است.
 • به خوبی قادر به شناسایی نقاط ضعف و قوت زبان آموزان خود است و انگیزه بالایی در آن‌ها ایجاد می‌کند.

انواع آزمون IELTS

همانطور که در مطالب قبلی اشاره کردیم، آزمون آیلتس در دو سبک جنرال و آکادمیک برگزار می‎شود. یکی از رایج ترین سؤالات زبان آموزان این است که  کدام نوع آزمون با توجه به شرایط، مناسب شان است؟

در واقع هر یک از این دو نوع آزمون، اهداف خاصی را دنبال می‎کنند و بسیار مهم است که با تفاوت‌های این دو آشنا باشید.

انواع آزمون IELTS

آیلتس آکادمیک (Academic)

اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد و بالاتر از آن را در کشورهای انگلیسی زبان دارید آیلتس آکادمیک گزینه مناسبی برای شما است.

 

آیلتس جنرال (General Training)

متقاضیان تحصیل در کالج ها یا دوره‌های دانشگاهی پایین تر از کارشناسی ارشد و همچنین مهاجرت به کشورهایی مانند: انگلستان، استرالیا، کانادا و نیوزلند، کسانی هستند که نوع جنرال آیلتس مناسب آن‌ها است.

 

 تفاوت‌های میان جنرال و آکادمیک

تفاوتی میان مدرک دریافتی در هر دو نوع آکادمیک و جنرال وجود ندارد. همینطور مدت زمان اعتبار آن‌ها نیز یکسان است.

در واقع هدف و ساختار این دو با یکدیگر متفاوت است که  به آن اشاره کردیم. اما آنچه مهم است تفاوت در ساختار پرسش‌ها است.ساختار سؤالات در بخش لیسنینگ و اسپیکینگ کاملا یکسان و مشابه است.

تفاوت در دو بخش دیگر یعنی رایتینگ و ریدینگ می‎باشد. به این صورت که متن‌های مورد پرسش در رایتینگ و ریدینگ آیلتس آکادمیک، بیشتر راجع به متون علمی، دانشگاهی و تخصصی است.

در حالی‌که متون دو قسمت فوق در سطح جنرال، بیشتر در حوزه مکالمات روزمره و میان فردی است که از رسانه‌هایی مثل رادیو، روزنامه و تلویزیون انتخاب می‌شوند.


ساختار آزمون آیلتس

در این آزمون طی4 بخش، میزان مهارت‌های زبان آموزان سنجیده می‎شود. قسمت‌های مختلف آزمون به ترتیب برگزاری، به این شرح است:

*نکته: بخش Speaking آیلتس حدود یک هفته قبل یا بعد از آزمون برگزار می‌شود و باید برای این زمان، آمادگی کافی و برنامه ریزی دقیقی داشته باشید.

بخش اول: LISTENING

در قسمت شنیداری، شما یک پاسخنامه دارید که بایستی جواب‌ها را در آن بنویسید. مدت زمان پاسخگویی به 40 سؤال این بخش، 30 دقیقه است.

قسمت شنیداری دارای 4 بخش است. در بخش اول، شما موضوعات اجتماعی و ارتباطی میان افراد و در واقع یک مکالمه را می‌شنوید. در بخش بعدی لیسنینگ، شما با مونولوگ و یا صحبت یک نفره روبه‌رو می‌شوید.

بخش اول: LISTENING

بخش سوم شنیداری مبحثی کاملا آکادمیک و دانشگاهی دارد که جهت سنجش میزان تسلط شما بر روی مباحث آکادمیک طراحی شده است.

در بخش چهارم نیز، یک مونولوگ با موضوع آکادمیک را می‌شنوید که باز هم برای اطلاع از مهارت و تسلط شما بر موضوعات علمی و دانشگاهی، طراحی شده است.

بخش دوم: READING

مدت زمان پاسخگویی به 40 سؤال این قسمت، 60 دقیقه می‎باشد. متن‌های ارائه شده 2150 تا 2700 لغت را شامل می‎شود.

بنابراین بر روی مهارت تندخوانی و فهم مطلب نیز، باید سرمایه گذاری کنید و آن‌ها را به خوبی بیاموزید. این بخش از 3 Sections تشکیل شده است.

در آیلتس آکادمیک به جز بخش اول که مطالب عمومی و روزانه دارد، دو بخش بعدی مربوط به مباحث علمی و آکادمیک است. اما در آزمون جنرال هر 3 بخش ریدینگ، مربوط به مسائل عمومی و فعالیت‌های روزانه خواهد بود.

بخش سوم: WRITING

برای شما در قسمت رایتینگ 40 سؤال طراحی شده که باید در مدت زمان 60 دقیقه به آن‌ها پاسخ دهید.

این مهارت نیز در3 Sections مختلف و متفاوت در سطوح آکادمیک و جنرال، باید پاسخ داده شود. در آیلتس آکادمیک 2 بخش آخر مربوط به موضوعات دانشگاهی و متون علمی می‌باشند.

در حالی‌که در جنرال، شما باید موضوعاتی مانند نامه های اداری، انشاء راجع به یک مشکل فرضی و بیان نظر موافق و مخالف نسبت یک موضوع خاص را بنویسید.

بخش سوم: WRITING

بخش چهارم: SPEAKING

در این جا شما با فردی که اگزمینر (ممتحن) نام دارد روبه‌رو خواهید شد و به صورت رو در رو و همانند یک مصاحبه دو نفره، آزمون خود را در مدت زمانی میان 11 تا 14 دقیقه به پایان می‌برید.

قسمت اول اسپیکینگ، بایستی اطلاعات شخصی، وضعیت اشتغال, وضعیت خانوادگی و مباحث مشابه را برای ممتحن بازگو کنید.بخش چهارم: SPEAKING

در دو بخش بعدی مهارت گفتاری، فرد اگزمینر اقدام به طرح سؤال و مسأله می‎کند. او موضوعی را مشخص می‌کند و شما در مدت کوتاهی می‌توانید اقدام به نت برداری کرده و بعد به سرعت به بیان نوشته‌ها بپردازید.


معیارهای شناخت بهترین مراکز آزمون آیلتس

دغدغه بسیاری از متقاضیان برای شرکت در کلاس آیلتس در مشهد و یا سایر شهرهای دیگر، این است که کدام مرکز آیلتس در مقایسه با سایر مراکز، اعتبار، درجه علمی و اساتید بهترین موسسه آیلتس مشهد است.

به همین منظور، لیستی از معیارهایی که مراکز برتر ازمون آیلتس دارا هستند را در ادامه می‎آوریم.

معیارهای شناخت بهترین مراکز آزمون آیلتس

 • برخورداری از فضایی آرام و به دور از سروصدای سایر زبان آموزان
 • پشتیبانی و ارائه تسهیلات قبل و بعد از آزمون ( مانند ارسال به موقع کارنامه، در اختیار گذاشتن برنامه‌ها و بسته‌های آموزشی پیش از آزمون و…)
 • کیفیت مطلوب در پاسخ گویی به متقاضیان آزمون
 • حضور یک اگزمینر رسمی آیلتس در مرکز که طراحی و برنامه دوره در آن مرکز با نظر او انجام شود. (اگر قصد ثبت نام در دوره‌های آمادگی پیش از آزمون را دارید(
 • دقت بسیار در زمان شروع و اتمام آزمون و زمان بندی بخش‌های مختلف امتحان
 • توجه به میزان صدای بلندگوها در بخش Listening جهت پخش صدا
 • استفاده از هدفون‌های مناسب و بدون ایراد
 • میزان مهارت و تسلط ممتحن‌ها (اگزمینرها) بر قسمت های Speaking و  Writing
 •  User friendly به معنی راحتی است که باید در تمامی مراحل ثبت نام تا اعلام نتیجه، رعایت شود.

 اعتراض به نتیجه آزمون آیلتس

اگر نمره‌ای که در آزمون دریافت کرده‌اید آن چیزی نیست که مطابق تلاش‌ها و محاسبه تان باشد و یا مطمئن هستید در روند نمره دهی اشکالی به وجود آمده، حق اعتراض برای شما محفوظ است.

اعتراض به نتیجه و نمره کسب شده در آزمون آیلتس همانند تمام آزمون‌های معتبر، امکان پذیر بوده و با در خواست تصحیح دوباره (Remark-EOR) نسبت به قسمتی از آزمون یا تمام آن اعتراض کنید. اعتراض به نتیجه آزمون آیلتس

البته تصحیح دوباره، شامل هزینه شده و بایستی حدودا نیمی از مبلغ آزمون را پرداخت کنید که در صورت پذیرفته شدن اعتراض و کسب نمره بالاتر، هزینه به حساب‌تان برگشت داده می‌شود.

مهلت اعتراض، نهایتا 6 هفته پس از دریافت نتیجه است. شما در طول این 6 هفته می‎توانید با مرکزی که در آن آزمون خود را انجام داده اید تماس بگیرید و فرم مربوط به اعتراض را دریافت کنید.

آیا اعتراض به نمره دریافتی نتیجه ای دارد؟

تصحیح مجدد توسط IDP استرالیا انجام می‌شود. این سازمان برگه‌ها و صدای ضبط شده در قسمتSpeaking را در اختیار یک اگزمینر (ممتحن) دیگر قرار می‌دهد

و طبق تجربه فراوانی که در این قسمت داریم باید گفت: احتمال تغییر نمره و گرفتن امتیاز بالاتر در تصحیح دوباره بسیار کم است.

زیرا اکثر افراد ممتحن در بخش‌های Listening و Reading هیچ تغییری نمی‌دهند و ممکن است فقط در دو مهارت Reading و Listening آن هم در حد یک نمره، تغییراتی اعمال کنند.

طبق گفته‌های قبلی و با توجه به هزینه اعتراض که هزینه نسبتا بالایی است، بهتر است در صورت کمبود زمان برای گرفتن مدرک آیلتس، مجددا در آزمون شرکت کنید و زمان خود را در فرآیند اعتراض از دست ندهید.

 

و اما جمع بندی

ما در مقاله کلاس آیلتس در مشهد و بهترین موسسه آیلتس مشهد، در رابطه با مهم ترین موضوعات و رایج ترین سؤالات داوطلبین آزمون آیلتس، توضیحات لازم را به تفصیل ارائه نمودیم.

مهم ترین معیارهای یک استاد خوب را بیان کرده و گفتیم که با دقت کافی در مورد مرکزی که می‎خواهید در آن آزمون تان را انجام دهید تحقیق و پرس و جو کنید.

زیرا در زمان آزمون به علت سطح استرسی که متحمل می‌شوید به راحتی تمرکزتان از بین می‌رود. بنابراین نسبت به جزئی ترین موارد مانند برخورداری از صدای مناسب و بدون نویز بلندگوها و همینطور محیطی آرام، مطمئن شوید.و اما جمع بندی

در ادامه مقاله بهترین موسسه آیلتس مشهد، انواع آزمون آیلتس در دو سطح جنرال و آکادمیک را توضیح داده ایم و تفاوت‌های آن‌ها، حتی در نحوه برگزاری شان را نیز خاطر نشان کردیم.

سبک پرسش ها و مدت زمان پاسخگویی به سؤالات 4 مهارت این آزمون که شامل Listening, Reading, Speaking and Writing می‌باشد را به صورت کامل بیان نمودیم و در انتها مراحل اعتراض به نتیجه آزمون و شرایط آن را در اختیار شما قرار دادیم.